DARKA /o mne / o tom, čo som robila a čo robím

logo Darka agentura Reklama, marketing a média sú mojimi dobrými kamarátmi už skoro 30 rokov. Ďakujem im za veľa intenzívnych, šťavnatých, často nezabudnuteľných zážitkov. Prežila som ich v rôznych podobách, na rôznych pozíciách, s rôznymi ľuďmi. Tu je krátky prehľad našich spoločných zážitkov...

1989 – 1998 / PR manažér / VSS Košice

Komunikujem s médiami, pripravujem a moderujem tlačové besedy, vydávam tlačové správy, publikujem PR články v rôznych celoslovenských médiach, zabezpečujem vysielanie vo firemnom rádiu, vydávam firemné noviny.

1998 - 2004 / marketing manažér / VSS Košice

Hľadám a získavam partnerov pre nové výrobné programy, propagujem výrobný program a výrobky firmy na medzinárodných výstavách v Brne, Prahe, Nitre... Zodpovedám za všetky propagačné materiály firmy, sprevádzam významné návštevy firmy. Komunikujem s potenciálnymi zákazníkmi firmy, organizujem veľké firemné podujatia – Deň VSS, Mikulášske a vianočné posedenia a iné.

2004 -2006 / riaditeľka neziskovej organizácie / FORUM

Organizačne a finančne zabezpečujem viaceré moje projekty zamerané na spoluprácu zdravých a handicapovaných detí. Ide hlavne o kreatívno-výtvarné aktivity. Jednou z najväčších je tá, pri ktorej deti vymaľujú steny v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Terase. Organizujem ďalšie charitatívne podujatia – výstavy, koncerty. Pre košickú pobočku Ligy proti rakovine organizujem divadelné predstavenie – muzikál Mníšky.

2006 -2011 / manažér pre vzťahy s verejnosťou / Qalt Košice

Prezentujem výrobky a služby firmy na rôznych propagačných podujatiach, komunikujem a cielene oslovujem potenciálnych zákazníkov firmy, pripravujem firemné noviny, prospekty, letáky, polepy vozidiel a rôzne iné reklamné nosiče.

2011 – 2015 / marketing manažér / Moris Slovakia Košice

Vytváram novú firemnú web stránku, realizujem klasické a nové formy marketingovej komunikácie, zabezpečujem veľké firemné eventy - Moris Cup - medzinárodná súťaž automobilov do vrchu, Audi Quattro Cup - golfový turnaj, ŠKODA Bike Tour - jazda bicyklami po diaľnici Košice-Prešov a iné.

2016 – súčasnosť / majiteľ Agentúry DARKA

...stále sa kamarátim s reklamou, marketingom a médiami. Pripravujem nové zaujímavé projekty. Rada sa s vami stretnem pri niektorom z nich. A nezabúdajte. Reklama, marketing a média sú tri veľké potvory. Každý si myslí, že biznis ide aj bez nich. Po čase však zistí, že sa mýlil.